Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

Щорічно в Україні, як і в усьому світі з 01 по 07 серпня 2018 року, під час Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування, буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

Гасло Тижня 2018 року «Годування грудьми – основа життя»

Така щорічна світова акція започаткована ще 01 серпня 1990 року, коли була прийнята Інночентійська Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. На той час Декларацію підписали 32 країни, та 10 агентств ЮНІСЕФ. На даний час Декларацію підписали уже 170 країн світу, в тому числі Україна.

Щороку Всесвітній альянс за грудне вигодовування (WABA) проголошує початок кампанії, яка проводиться в 40-й тиждень кожного року, що асоціюється із 40 тижнями вагітності і носить назву Тиждень підтримки грудного вигодовування.

Грудне вигодовування – це турбота всього суспільства, а долучення України до проведення Всесвітнього тижня грудного вигодовування дає можливість кожному з нас приймати участь у захисті та підтримці годуючих матерів. Адже годування грудьми є колосальним чинником підтримки здоров’я нації, а відповідно його добробуту і успіху.

Сьогодні добре відомо, що грудне молоко-краща поживна речовина для малюків. Усі спроби штучно відтворити склад маминого молока приречені на невдачу: більшість його компонентів неможливо створити технологічним шляхом як неможливо створити аналог крові людини. Сучасна наука підтверджує унікальність та користь грудного вигодовування не тільки для малюка, але і для мами також.

Більшість мам бажає годувати свого малюка груддю та прикладає немало зусиль для збереження грудного вигодовування. І це не марно. Тільки в жіночому молоці-і ніде більш-знаходяться речовини для росту та дозрівання головного мозку та нервової системи дитини.

Тільки жіноче молоко захищає маля від інфекційних захворювань і є запорукою міцного імунітету в майбутньому.

Материнське молоко є універсальним заспокійливим засобом, захищає від алергії та проблем з животиком у малюка. Грудне вигодовування сприяє тісній емоційній близькості між мамою та малям: гормони, які виробляються під час годування підсилюють материнський інстинкт та психологічну рівновагу, завдяки чому в сім’ї формуються ніжні та тісні взаємовідносини.

Для мами годування груддю це профілактика анемії, мастопатії, раку статевих органів, а також зайвої ваги, стресів та депресії.

І насамкінець:
Грудне молоко безкоштовне і в той час безцінне. Тож дослухайтесь до голосу природи та своєї дитини. Розпочинайте та продовжуйте своє життя якісно.

Будьте здоровими!